דר. וול

EAV(אלקטרו-אקומפוקטורה ע"פ שיטת וול)

מאז שנות ה-50 דר' ריינהולד וול רופא גרמני אקופוקטוריסט ונטורופט מנוסה.
פיתח בעזרת מכשיר אלקטרוני דרך נקודות דיקור , טכניקה לגילוי מצב תקינות אברי גוף האדם.
השיטה מספקת לא רק דיאגנוזה הוליסטית ומדויקת, אבל גם באופן סימולטאני מתאימה תרפיה.

דר' וול הצליח למצוא את הנקודות, הידועות כנקודות דיקור סיני, ולהוכיח שיש להם יכולת לקבל זרמים עדינים של חשמל ולהעבירם בגוף טוב יותר מהאזורים סביב אותם הנקודות. רופאים רבים אחריו הוכיחו שהנקודות אכן מובילות את הזרמים בצורה אפקטיבית יותר מרקמת העור סביבם.

דר' וול התחיל במחקר חייו, להוכיח את הקשר בין מחלות לשינוים בהיתנגדות של נקודות הדיקור לחשמל באזורים השונים של הגוף. השערתו היתה כי אם יוכל למצוא קשר בין סתימות בזרם החשמל של נקודות מסוימות בזמן מחלה מסוימת, הוא יוכל לעשות גילוי מוקדם בחלק מן המחלות כדי לתת טיפול בשלבים המוקדמים של המחלה.

דר' וול הצליח למצוא את הקשר בין נקודות הקשורות למחלות מסוימות ויצא לאור עם גילוייו בנושא השימוש בדיקור סיני כאמצעי לגילוי מחלות עתידיות. (עד הגילוים של דר' וול דיקור סיני היה אמצעי טיפול ולא דיאגנוזה)

המכשיר שולח זרימה חשמלית עדינה(1 VOLT) דרך הנקודות וע"י מדד ניתן לקבל קריאה על הנכונות של הנקודה לקבל את הזרם וכך לגלות אם הנקודה סתומה או אם יש כל בעיה עם אותה הנקודה.
ניתן לקבל מדד על סקלה של 1-100 כאשר בנקודה בריאה נקבל קריאה של 50-65.
EAV מתאים במיוחד לזהוי מוקדם ותרפיה של מחלות כרוניות. הגילויים החדשים במקביל עם התקדמות הרפואה בימנו ניתן לשפר את תוצאות הקריאה של אותו מכשיר .
ד"ר וול גילה שלאנשים עם סרטן ריאות יש קריאה חריגה של אנרגיה (חשמל) בנקודות הקשורות לריאות.

הוא גם גילה שיש קריאה אנורמאלית כשלפציאנט יש תגובה אלרגנית וכן מצא שיש תגובות שונות בנקודות כאשר יש לפציאנט בקבוק של תרופה בכיס. הקריאה אחרי שהוא מוציא את התרופה שונה מהקריאה בזמן שהתרופה בכיס. בעקבות כך הוא נדהם לגלות שהוא קיבל קריאה שונה מהמכשיר בכל פעם שהבקבוק צמוד למכשיר בזמן שמתרחשת הבדיקה. בעקבות הגילוי הזה מצאו שלחומרים שונים יש השפעות שונות על האנרגיה או הזרמים האנרגטיים של הגוף.